Import samochodów z USA

HomeBiznesMotoryzacja

Import samochodów z USA

Każdy kierowca myślał kiedyś o posiadaniu auta ze Stanów Zjednoczonych. Jednak przecież nie przeleci sam przez pół świata, aby wybrać swoje wymarzone

Biuro Podatkowe a Rozliczenia Indywidualne: Jakie Korzyści?
Dlaczego Twoja Firma Potrzebuje Profesjonalnej Agencji SEO?
Jak pracować w swoim domu

Każdy kierowca myślał kiedyś o posiadaniu auta ze Stanów Zjednoczonych. Jednak przecież nie przeleci sam przez pół świata, aby wybrać swoje wymarzone auto. Na szczęście na rynku są firmy, które pomagają w imporcie auta z USA.

Jak odbywa się proces zakupu auta z USA?

Licytacja samochodów z USA jest standardową procedurą, jeśli zależy nam na nabyciu auta z tamtej strony świata. Zadaniem przyszłego właściciela jest wskazanie auta na licytacji. Firma kalkuluje wszystkie koszty, jakie przyszły właściciel musi ponieść, importując auto z USA. Następnie odbywa się sprawdzenie auta w bazach danych oraz jego licytacja. Firma, która pomaga nam sprowadzić samochód prognozuje maksymalną kwotę, jaką opłaca się dać za dany model samochodu. Wszystkie prognozy oparte są na wieloletnim doświadczeniu.Jeśli aukcja jest wygrana, firma transportuje samochód pod wskazany adres na terenie Polski. To importer zajmuje się wszystkimi formalnościami przy sprowadzeniu auta, włącznie z cłem oraz VAT-em.

Modyfikacja auta sprowadzonego ze Stanów Zjednoczonych

Jeśli auto zostało sprowadzone z USA, musimy zadbać o to, aby zostało dostosowane do przepisów obowiązujących na terenie Europy. Podstawowymi różnicami między europejskimi autami, a tymi z USA są: licznik oraz światła. Licznik pokazuje prędkość w milach, a w Europie prędkość musi być pokazywana w kilometrach. Jeśli zaś chodzi o światła, zmodyfikowane muszą zostać światła mijania, tylne kierunkowskazy oraz musi zostać zamontowane tylne światło przeciwmgielne.

Zakup auta z USA? Najlepiej kompleksowo

Jeśli marzymy o aucie ze Stanów Zjednoczonych, warto oddać to w ręce specjalistów, którzy pomogą nam dokonać pewnego zakupu. Nie będziemy również musieli martwić się o dokumenty oraz ewentualne modyfikacje samochodu. Firma która pomoże nam sprowadzić auto, zadba o to, aby wszystko odbyło się w komfortowy dla nas sposób. Warto postawić na profesjonalistów.