Rozwój Twojej firmy – kilka sposobów

HomeBiznesCiekawostki

Rozwój Twojej firmy – kilka sposobów

Zapewne też nie lubisz ślęczeć nad arkuszami kalkulacyjnymi. Księgi rachunkowe Twojej firmy mówią o tym jak sobie radzi Twoja firma, a raczej jak Ty s

Dlaczego Twoja Firma Potrzebuje Profesjonalnej Agencji SEO?
Import samochodów z USA
Outsourcing Księgowości: Zalety i Wyzwania Współpracy z Biurem Księgowym

Zapewne też nie lubisz ślęczeć nad arkuszami kalkulacyjnymi. Księgi rachunkowe Twojej firmy mówią o tym jak sobie radzi Twoja firma, a raczej jak Ty sobie radzisz z jej prowadzeniem. Oto wskazówki, które ułatwią prowadzenie księgowości w mniejszych firmach. Sprawdź: Biuro rachunkowe Bydgoszcz

1. Dokonaj przeglądu kwartalnego.

Pod koniec każdego kwartału dokładnie przyjrzyj się swojej księgowości i dokumentacji księgowej. Szukaj trendów, takich jak rosnąca lub spadająca sprzedaż, przychody rok do roku lub wzrost liczby klientów spóźniających się z płatnościami. Porozmawiaj ze swoim księgowym: może pomóc Ci spojrzeć z szerszej perspektywy, dzięki czemu będziesz lepiej przygotowany na przyszłe potrzeby kapitałowe, takie jak zakup nowego sprzętu lub przeprowadzka do większej lokalizacji.

  1. Prowadź ewidencję wydatków służbowych.

Ostatnimi czasy wprowadzono tak wiele zmian w kodeksie podatkowym, że powinieneś skonsultować się z księgowym w celu uzyskania wskazówek, jakie rodzaje wydatków możesz odliczyć w przyszłym roku. W przypadku wszystkiego, o czym myślisz, że będziesz zgłaszać roszczenia, utrzymuj szczegółowe rejestry; oszczędzaj czas skanując i digitalizując paragony. Możesz także uprościć śledzenie wydatków, zawsze używając firmowej karty kredytowej do zakupów biznesowych.

  1. Monitoruj godziny pracy swoich pracowników za pomocą oprogramowania do śledzenia czasu.

Oprogramowanie do śledzenia czasu oparte na chmurze umożliwia pracownikom rejestrowanie i wychodzenie na smartfonach, tabletach lub komputerach. Ale to nie tylko oszczędza im kłopotów, ale także ułatwia życie, automatycznie śledząc nadgodziny.. Możesz znaleźć oprogramowanie do śledzenia czasu zaprojektowane dla niemal każdej branży. Wybierz taki, który współpracuje z Twoim oprogramowaniem księgowym, a lista płac również będzie błyskawiczna.

  1. Bacznie obserwuj należności.

Gdy klienci nie płacą na czas, przepływ środków pieniężnych Twojej firmy może szybko wyschnąć. Zwróć uwagę na termin płatności należności i natychmiast skontaktuj się z klientami, którzy spóźniają się z płatnościami, aby ich popchnąć. Nawet jeśli klient ma problemy finansowe, możesz skonfigurować plan płatności, aby uzyskać przynajmniej część tego, co Ci się należy.

  1. Trzymaj się terminów podatkowych.

Aby nie dać się złapać, planuj z wyprzedzeniem i odłóż pieniądze na wszelkie przewidywane rachunki podatkowe. Płać na czas, aby nie narażać się na grzywny. Kalendarz podatkowy na stronie IRS dla firm może być synchronizowany z Twoim własnym kalendarzem w chmurze, dzięki czemu nigdy nie przegapisz terminu; może nawet wysłać Ci przypomnienia na tydzień lub dwa przed terminem płatności.