Auto detailing wnętrza samochodu

HomeCiekawostki

Auto detailing wnętrza samochodu

Piękno zewnętrzne jest niczym w porównaniu z pięknem wewnętrznym. Dlatego nie dziwi fakt, że detailing wnętrza samochodu wymaga więcej wysiłku i czasu

Jak Uniknąć Błędów Podczas Współpracy z Biurem Rachunkowym?
Rozwój Twojej firmy – kilka sposobów
Makijaż „No Makeup”: Tajemnica Uzyskania Subtelnej Imitacji Braku Makijażu

Piękno zewnętrzne jest niczym w porównaniu z pięknem wewnętrznym. Dlatego nie dziwi fakt, że detailing wnętrza samochodu wymaga więcej wysiłku i czasu niż detailing zewnętrzny. Brudne wnętrze kabiny samochodu to nie tylko walory estetyczne, ale zagrożenie dla zdrowia i życia kierowcy i jego pasażerów. Brudny wydech rozprzestrzenia alergeny w kabinie, plamy i żwir powodują awarię przełączników, a zamglone szyby mogą zasłaniać widok kierowcy. W takim przypadku, czyszczenie wnętrza samochodu to coś więcej niż tylko mycie wodą i mydłem. Sprawdź: Czyszczenie tapicerki samochodowej Bydgoszcz. W zależności od odwiedzanej firmy auto detailingowej istnieją różne sposoby na wykonanie czyszczenia i pielęgnacji wnętrza samochodu. Jednak standardowe procesy obejmują:

 • Pierwszy krok do czyszczenia wnętrza samochodu obejmuje odkurzanie siedzeń, podsufitki, tylnej części ładunkowej, bagażnika i półek. Aby jak najlepiej wykorzystać odkurzanie, dywaniki podłogowe i odkurzacz powinny być czyszczone oddzielnie. Jeśli chodzi o trudne miejsca, do których nie można dotrzeć za pomocą odkurzacza, można użyć sprężarki powietrza.
 • Szczotkowanie i czyszczenie parą.
  Stosuje się je do czyszczenia dywanów i mat. Na matach wykonuje się dokładne szorowanie w celu usunięcia plam i brudu, które mogły się nagromadzić w ciągu ostatnich lat. Dla większej skuteczności należy zastosować czyszczenie parowe. Dywany powinny być pozostawione do całkowitego wyschnięcia, aby uniknąć pleśni.
 • Czyszczenie szkła.
  Do czyszczenia szklanych powierzchni używane są specjalistyczne środki. Dzięki niemu szyba pozostaje lśniąca, nie będzie parować, a kierowca nie ma problemów z widocznością.
 • Pielęgnacja wykończeń skórzanych.
  Do czyszczenia wszystkich elementów skórzanych stosuje się środek do czyszczenia skóry czy specjalne mydło do skór. Kiedy skóra jest umyta i sucha, można użyć odżywki dostosowanej do skóry, aby czyszczenie było bardziej efektywne.
 • Ponowne odkurzanie i wycieranie.
  Ponowne odkurzanie jest niezmiernie ważne. W ten sposób usuwane są wszelkie zabrudzenia, które pozostały w kabinie. Deski rozdzielcze i szyby należy przetrzeć czystą szmatką z użyciem detergentu czyszczącego. Po tych czynnościach samochód odzyskuje swój pierwotny blask.
 • Na koniec, aby pozostawić w samochodzie ładny zapach, stosuje się w nim specjalny dezodorant.