Ogród w mieszkaniu

HomeNieruchomości

Ogród w mieszkaniu

Czasami chęć posiadania ogrodu może zostać stłumiona przez inne okoliczności, takie jak ograniczenia przestrzenne. Mieszkając w mieszkaniu, nie możesz

9 wskazówek dotyczących dekorowania mieszkania
Bezpieczeństwo i Prywatność w Mieszkaniach Deweloperskich: Dbanie o Dobro Mieszkańców
Inteligentne domy nowością w skupach domów

Czasami chęć posiadania ogrodu może zostać stłumiona przez inne okoliczności, takie jak ograniczenia przestrzenne. Mieszkając w mieszkaniu, nie możesz tak naprawdę prowadzić pełnego ogrodu, tylko dlatego, że tak naprawdę nie masz podwórka! Myślę, że jednym z najlepszych rozwiązań tego problemu jest uprawa roślin w pojemnikach na patio Twojego mieszkania. Możesz je powiesić lub po prostu ustawić na tarasie, parapecie lub balkonie. Wystarczy kilka koszyków lub doniczek, a cała Twoja przestrzeń życiowa będzie wyglądała o wiele bardziej klasycznie i ładnie.

Rozpoczęcie uprawy roślin w pojemnikach na patio mieszkania

Zaletą uprawy w małych pojemnikach jest fakt, że można je przemieszczać w zależności od potrzeb. Tak długo, jak oświetlenie jest mniej więcej takie samo, roślina nie powinna mieć nic przeciwko małym przeniesieniu. Inną zaletą wszechstronności pojemników jest fakt, że można je dostosować do symulacji każdego środowiska w zależności od rodzaju gleby i miejsca umieszczenia.

Jeśli próbujesz zrobić estetyczny układ pojemników i roślin, możesz dostosować pojemniki, aby były na różnych wysokościach, zawieszając je pod sufitem lub umieszczając je na wspornikach. Podwieszenie pojemników pozwoli Ci maksymalnie wykorzystać przestrzeń, którą dysponujesz. To się nazywa „pionowe ogrodnictwo”. Jeśli zrobisz to dobrze, możesz stworzyć bardzo przyjemną aranżację roślin, zachowując jednocześnie cenną przestrzeń. Jeśli mieszkasz w mieszkaniu, wiesz, jak ważne jest, aby zachować przestrzeń! Jedną z metod pionowego ogrodnictwa jest użycie drewnianej drabiny schodkowej.

 

Pionowe ogrodnictwo – Wielkość pojemników

Nie chcesz, aby wszystkie pojemniki były tego samego kształtu i wielkości, ale na pewno w tym samym stylu, tak, aby uzupełniały się nawzajem. Plastikowe pojemniki są najlepsze i wymagają najmniejszej ilości podlewania.

Jeśli korzyści z pionowego ogrodnictwa brzmią dla Ciebie atrakcyjnie, to następnie należy rozpocząć planowanie swojego ogrodu już dzisiaj. Jeśli napiszesz listę wszystkich roślin, które chcesz mieć, możesz zrobić niezbędne badania, aby dowiedzieć się, jaki rozmiar i kształt doniczek należy uzyskać. Potem pozostaje już tylko ułożenie ich w taki sposób, aby Twoje mieszkanie wyglądało jak najładniej.