Witamina C wpływa pozytywnie na naszą skórę

HomeZdrowie

Witamina C wpływa pozytywnie na naszą skórę

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który działa stymulująco na produkcję kolagenu w skórze. Zwalcza również drobne zmarszczki, rozjaśnia cerę

Fizjoterapia jako metoda leczenia bólów stawowych
Diastema
Kompletny przewodnik po tym, jak zdecydować, który element oświetlenia ogrodowego jest dla Ciebie najlepszy

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który działa stymulująco na produkcję kolagenu w skórze. Zwalcza również drobne zmarszczki, rozjaśnia cerę i zapewnia wiele innych korzyści. Eksperci od pielęgnacji skóry twierdzą, że jest to jeden z najlepszych składników przeciwstarzeniowych, jakich możesz użyć.

Sprawdź: Medycyna estetyczna Świecie

Witamina C ma właściwości przeciwzapalne i pomaga zmniejszyć zaczerwienienie i obrzęk towarzyszący trądzikowi. Wyniki są wyraźniejsze, gdy stosuje się witaminę miejscowo. Pomaga zatem poprawić wygląd ran trądzikowych. Może pomóc zmniejszyć przebarwienia. Trądzik powoduje, że na skórze pojawiają się ciemne plamy wokół dotkniętego obszaru. Nazywa się to przebarwieniami. Inne przyczyny to promienie UV i urazy skóry. Wiadomo, że witamina C zmniejsza przebarwienia, zmniejszając działanie enzymu tyrozyny. Enzym odpowiada za produkcję melaniny, która nadaje skórze kolor. Witamina C działa również jako środek rozjaśniający. Posiada właściwości redukujące przebarwienia bez zmiany kolorytu skóry. Łączenie serum z witaminą C z innymi środkami rozjaśniającymi, takimi jak jonoforeza, może znacznie poprawić wyniki. Większość serum z witaminą C jest stosunkowo bezpieczna w użyciu. Podrażnienie jest mało prawdopodobne. Ale zawsze idealnie jest wykonać test płatkowy przed pełną aplikacją. To pokaże, jak Twoja skóra prawdopodobnie zareaguje na serum. Jeśli masz wrażliwą skórę, najlepiej unikać produktów z kwasem L-askorbinowym. Produkt może powodować zaczerwienienie i wysuszenie skóry. Zamiast tego wybierz te z fosforanem magnezu askorbylu. Rzadziej podrażniają Twoją skórę. Poza tym najlepiej skonsultować się z certyfikowanym dermatologiem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty w stosowaniu serum z witaminą C na trądzik, włącz jego stosowanie do swojego programu pielęgnacji skóry. Stosowanie miejscowo witaminy C w postaci serum jest skuteczniejsze niż kremy lub toniki. Szukaj produktów, które zawierają kwas L-askorbinowy, który jest aktywną formą witaminy. Czysty kwas askorbinowy skutecznie przenika przez barierę skórną. W połączeniu z przeciwutleniaczami, takimi jak witamina E, wyniki są szybkie i wiarygodne. Razem działają, aby chronić Twoją skórę przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.